Judo dla dzieci - kilka faktów dla niezdecydowanych

Judo dla dzieci - kilka faktów dla niezdecydowanych

Judo jest najbezpieczniejszym sportem kontaktowym dla dzieci poniżej 13 roku życia. (Źródło: American College of Sports Medicine).

Judo to najlepszy sport dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. (Źródło: World Health organization, WHO - Światowa Organizacja Zdrowia).

Judo to drugi najbardziej kompletny sport, jaki istnieje. (Źródło: International Olympic Committee, 2000, Międzynarodowy Komitet Olimpijski).

Judo to najlepszy sport początkowy do szkolenia dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 21 lat. (Źródło: UNESCO 2017).

Judo, to po wiosłowaniu, ćwiczenia fizyczne o najwyższym zużyciu kalorii: 363 kalorii przez 1/2 godziny. (Źródło: World Health Organization, Światowa Organizacja Zdrowia).

Judo jest trzecim sportem (po piłce nożnej i lekkiej atletyce) najchętniej oglądanym podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich, co wskazuje jak wielką popularnością i zainteresowaniem cieszy się na całym świecie.

Wbrew niektórym opiniom judo to idealny sport zarówno dla chłopców jak i dziewczynek.

Oczywiście judo to także umiejętność samoobrony i poprawnego bezpiecznego upadania, które dziecko może wykorzystać w razie potrzeby przez całe życie.

Oprócz niezaprzeczalnych korzyści psychologicznych jakie niosą ze sobą ćwiczenia w dojo, trenowanie judo zwiększa u dzieci pewność siebie, zmniejsza ilość zachowań niepożądanych w domu i szkole, rozwija zdolności motoryczne i poznawcze, rozładowuje nadmiar energii. Dodatkowo wspaniale uzupełnia proces integracji zmysłów, które powszechnie są wypracowywane na zajęciach (to tzw. Integracja Sensomotoryczna).

 

tekst oryginalny link.


Drukuj   E-mail